latvia map

Ласкаво просимо до Латвії!

У ці важкі часи Латвійська Республіка та її народ готові з відкритим серцем прийняти громадян України, які вимушені тікати від війни. Ми надамо житло, харчування та іншу допомогу.

Єдиний цілодобовий інформаційний телефон щодо послуг та підтримки громадян України в Латвії: +371 27 380 380 (працює 24/7)

Мені потрібна допомога

Gribu Palīdzēt Bēgļiem logo Координацією між організаціями, які пропонують допомогу, та людьми, які її потребують, керує неприбуткова організація Gribu palīdzēt bēgļiem. Ваші дані не будуть оприлюднені і використовуватимуться лише для зв’язку з Вами.

Прибуття до Латвії

Вирушаючи до Латвії, будь ласка, візьміть із собою дійсні проїзні документи, якщо вони у Вас є. Відсутність проїзних або медичних документів (довідка про щеплення, тест на Covid-19) не буде перешкодою для в’їзду громадян України до Латвії.

При прибутті до Латвії через прикордонні пункти пропуску, особи, які в’їжджають з біометричними паспортами, будуть проходити прикордонний контроль.

Візи будуть видаватися українським громадянам, які прибувають до Латвії з іншої країни Європейського Союзу та мають інші проїзні документи, але не мають чинної візи для в’їзду до Шенгенської зони.

Якщо особа прибула без проїзного документа, її ідентифікують у співпраці з компетентними органами України.

Громадянин України, який перебуває у Латвії на підставі посвідки на проживання, зобов'язаний задекларувати своє місце проживання у Латвії протягом одного місяця з моменту отримання такої посвідки на проживання. Інформацію про те, як задекларувати місце проживання в Латвії, можна знайти тут.

Транспорт до Латвії

Купити квитки на автобус до Латвії можна у різних перевізників, наприклад www.ecolines.net, www.flixbus.com, www.luxexpress.eu. Якщо Вам потрібна допомога з придбанням квитків, заповніть форму Ви отримаєте відповідь протягом 24 годин.

Домашні тварини

Якщо разом з Вами до Латвії їде домашня тварина, просимо Вас, після того, як облаштуєтесь, звернутися до найближчого ветеринара, щоб домовитися про візит. Ветеринар безкоштовно огляне, зареєструє, чіпує та вакцинує тварину. Телефон +371 67095245. Сайт Продовольчо-ветеринарної служби: www.pvd.gov.lv

Контакти

Інформацію про перетин державного кордону (цілодобово) можна отримати за телефонами Державної прикордонної служби +371 67913569, +371 67913568
Веб-сайт Державної прикордонної служби www.rs.gov.lv
Веб-сайт Міністерства внутрішніх справ Латвії www.iem.gov.lv/lv

На автовокзалі Риги знаходиться волонтерський центр, співробітники якого будуть раді допомогти Вам (центр працює щодня з 8:00-24:00)

Довготривале перебування

Громадянам України перші 90 днів віза не потрібна (тільки тим, хто має біометричний паспорт). У випадках, коли людина має біометричний закордонний паспорт, буде надана безкоштовна довгострокова віза. Ви маєте право подати заяву на отримання довгострокової візи з правом на працевлаштування. У Латвії прийнято та діє спеціальний закон про українських громадян, тому подавати заяву на отримання статусу біженця не обов'язково.

Довгострокова віза видаватиметься на один рік. Можливість продовження візи залежить від подальшого розвитку ситуації в Україні.

Управління у справах громадянства та міграції

Телефон +371 67209422 та +371 67209400 (понеділок – четвер 8:30 – 16:00; п'ятниця 9:00 – 15:00) Ви маєте право звертатися та отримувати відповіді зрозумілою Вам мовою, а також запитувати послуги перекладача. Докладніша інформація на сайті УСГМ.

Ви можете подати заяву на отримання візи:

 • у Єдиному центрі підтримки громадян України, вул. Амату 4, Рига
 • у територіальних відділеннях УСГМ за межами Риги
 • поштою або кур'єром, надіславши документи до: Міграційного відділу УСГМ у Ризі, Чієкуркална 1. лінія 1, к-3, LV-1026 або до будь-якого територіального відділення за межами Риги

Документи, необхідні для оформлення візи:

 1. копія паспорта (паспорт та сторінки з візами та/або відмітками про перетин кордону).
 2. при надсиланні документів поштою – фото 35мм х 45мм обов'язково; при подачі документів особисто, фото не потрібно.
 3. анкета на довгострокову візу.

Віза буде видана там, де її запросили. Оформлення візи здійснюється безкоштовно.

Державні та муніципальні послуги можна отримати очно в 138 державних та муніципальних центрах обслуговування клієнтів. У цих центрах громадянам України надають допомогу в оформленні віз, посвідок та реєстрації фізичних осіб. Центри також консультують та допомагають подати заявку на отримання електронних послуг в електронному вигляді.

Допомога у муніципалітетах

Центр підтримки в Ризі
Ризький центр підтримки мешканців України знаходиться за адресою вулиця Амату 4 і працює в будні з 9 до 17. Детальна інформація на сайті riga.lv або за телефоном +371 80000 800.

Центр підтримки надає консультаційну та практичну підтримку цивільному населенню України, у тому числі:

 • оформлення документів на візу,
 • подання заяви на видачу персонального коду та отримання персонального коду,
 • отримання продуктового пакету, речей особистої гігієни та господарських товарів,
 • отримання інформації про можливості здобуття освіти в Латвії,
 • отримання консультації з працевлаштування, 
 • подання заяви на отримання дитячої, пенсійної та інвалідної допомоги для цивільних осіб України,
 • отримання інформації про можливості допомоги від представників недержавного сектора,
 • отримання психологічних консультацій від центру «Скалбес».
Українці, котрі зареєстровані у Ризі також можуть:
 • отримання безкоштовної латвійської SIM-карти та електронного квитка на проїзд у громадському транспорті,
 • отримання інформації про реєстрацію до шкіл та дитячих садків,
 • подання заяви на отримання кризової допомоги, допомоги за гарантованим мінімальним доходом та житлової допомоги, сертифіката на отримання продуктових наборів.
Мешканці України, зареєстровані в інших муніципалітетах, мають зв'язатися із відповідним місцевим муніципалітетом.
  Підтримка в інших містах

  За додатковою інформацією про можливості підтримки звертайтесь до відповідного муніципалітету:

  Інші муніципалітети: додаткова інформація тут. Місцеві муніципалітети також можуть надавати додаткову допомогу та підтримку залежно від своїх можливостей.

  Соціальна підтримка

  Мешканці України в Латвії можуть отримати наступну підтримку:
  • Одноразова допомога в кризовій ситуації - 272 євро на дорослого і 190 євро на дитину.
  • Додаткова щомісячна допомога у розмірі 109 євро члена сім'ї та 76 євро на кожного наступного члена сім'ї.
  • Іншу матеріальну підтримку або соціальні послуги відповідно до індивідуальних потреб особи.
  Контакти

  Безкоштовна інформаційна лінія для соціальної підтримки мешканців України +371 80700011 (з понеділка по четвер з 8:30 до 17:00, по п'ятницях з 8:30 до 15:00) (також російською мовою). Детальна інформація на сайті Міністерства добробуту.

  Мешканці України отримають право на підтримку у разі отримання довідки від міської соціальної служби про кризову ситуацію: одна людина зможе отримати два продуктові комплекти, комплект з гігієнічним та побутовим приладдям, два додаткові комплекти дитячого харчування, якщо в сім'ї є маленькі діти віком від 7 до 24 міс., а також додатковий пакет засобів гігієни, якщо у сім'ї є маленькі діти віком до 2 років. Крім того, сім'ї з дітьми молодшого та середнього шкільного віку зможуть отримати набір методичних посібників.

  З наявністю довідки, Ви зможете отримувати пакети підтримки в будь-якому з більш ніж 400 пунктів розповсюдження по всій Латвії. Довідку можна отримати у муніципалітеті (див. "Підтримка в муніципалітетах"). Громадяни України можуть отримувати готові страви у безкоштовних їдальнях без надання довідки або інших документів. Більше інформації тут.

  Громадяни України зможуть безкоштовно користуватись (а також провозити багаж) регіональним громадським транспортом - потягами та автобусами за пред’явленням документа, що посвідчує особу. Більше інформації тут.

  Громадяни України, зареєстровані у Ризькому центрі підтримки, можуть безкоштовно користуватися транспортом у Ризі.

  Проживання

  Латвія надає безкоштовне проживання та харчування для громадян України протягом перших 120 днів тим, хто почав отримувати послуги до 24 травня, та 120 днів проживання і 30 днів безкоштовного харчування для тих, хто почав отримувати послуги з 25 травня.

  Починаючи з 20 липня, муніципалітети можуть ухвалювати рішення про надання житла на термін до 60 днів, якщо у відповідному муніципалітеті неможливо надати житло на термін до 120 днів. Муніципалітет зможе ухвалити рішення про розміщення на термін до 60 днів лише в тому випадку, якщо досягнуто 80% фактичної кількості українських цивільних осіб, які підлягають розміщенню в муніципалітеті, і немає можливості надати житло в іншому муніципалітеті.

  Якщо вам потрібне житло, будь ласка, звертайтесь на цілодобову гарячу лінію +371 27380380.
  Якщо ви перебуваєте в Ризі, ви також можете зателефонувати на гарячу лінію міста Риги +371 80000800 (робочі дні з 8:00 до 18:00).
  Українці в Латвії розміщуються переважно в службових готелях та туристичних базах, а також у сім’ях жителів Латвії.

  Окремі групи осіб, у яких з об'єктивних причин можуть виникнути труднощі із забезпеченням житлом після закінчення періоду надання державою житла, зможуть отримати житлову субсидію після закінчення 120-денного терміну, але не довше, ніж до 31 грудня поточного року.

  Особи, які мають право на проживання через 60 або 120 днів: мають інвалідність; здійснюють догляд за інвалідами; пенсійного віку відповідно до пенсійного віку в Латвії; здобувають очну освіту у дошкільному, початковому, загальному середньому або професійному середньому навчальному закладі або які переводяться на наступний рівень освіти, здобувають освіту у вищому навчальному закладі або продовжують освіту в Україні заочно чи дистанційно у початковому, загальному середньому чи професійному середньому навчальному закладі; жінка, яка стала на облік у зв'язку з вагітністю; батько дитини або опікун, який здійснює догляд за дитиною віком до двох років; здійснює догляд за дитиною дошкільного віку, і дитина не може відвідувати дошкільний навчальний заклад; дитина дошкільного віку, яка не може відвідувати дошкільний навчальний заклад. Детальна інформація про групи осіб, які мають право на житлову підтримку після 60 чи 120 днів відповідно до Закону про допомогу цивільним особам України.

  Жителям Латвії, які безкоштовно розміщують у своїх будинках громадян України, надається державна підтримка.

  Домогосподарства можуть отримувати компенсацію у розмірі 100 євро на місяць за першу особу, що проживає, і 50 євро на місяць за кожну наступну людину, але не більше 300 євро на місяць. За наявності у фізичної особи декількох житлових приміщень, в яких розміщено громадян України, компенсація може бути отримана за кожне житло, в якому розміщено громадян України. Заява про компенсацію має бути подана до муніципалітету протягом 14 днів з початку проживання.

  Аналогічно, фізичним та юридичним особам, які безкоштовно розміщують цивільне населення України, можуть бути відшкодовані витрати на строк, що перевищує 120 днів, але не пізніше 31 грудня 2022 року, якщо вони розміщують осіб, які не можуть самостійно знайти собі житло (див. вище ). Більш детальна інформація доступна тут.

  Громадяни України, вартість житла яких перевищує їх дохід, або їх доходи не повністю покривають витрати на житло, можуть подати заяву на отримання допомоги на житло. Допомога надається та виплачуються муніципальною соціальною службою. Перші три календарні місяці допомога виплачується без оцінки матеріального становища, та після перших трьох місяців допомога виплачується після оцінки матеріального становища. Інформацію про те, як подати заяву на допомогу та необхідні документи, можна знайти тут.

  Муніципалітет може укласти договір оренди із приватною особою (орендодавцем) для розміщення громадян України. У цьому випадку муніципалітет сплачує приватній особі (орендодавцю) плату за користування житловим приміщенням у розмірі 100% узгодженої орендної плати, до якої будуть включені всі платежі, пов'язані з використанням житлового приміщення, у тому числі комунальні платежі, але не більше ніж 300 євро на місяць за житлове приміщення. Фізична особа у цьому випадку не стягує орендну плату з жителя України. Підтримка доступна терміном до 120 днів, але не довше 31 грудня 2022 року. Більше інформації.

  Сайт majasbegliem.lv дозволяє українцям знайти житло в Латвії та зв’язатися з орендодавцями без посередників. На сайті можна знайти детальний опис процесу оренди, зразок договору, практичні поради щодо оренди житла, в тому числі, яка фінансова допомога доступна та як її отримати.

  Короткострокове перебування

  Якщо Ви хочете шукати житло самостійно, рекомендуємо шукати короткострокове житло на:

  Довгострокове перебування

  Рекомендуємо шукати квартири на тривалий термін на наступних сайтах:

  Охорона здоров'я

  Послуги охорони здоров'я, які покриваються за рахунок держави.
  Кожен громадянин України, який прибуває до Латвії або вже перебуває тут, отримуватиме всі медичні послуги, оплачені латвійською державою (зокрема ліки, які також доступні для жителів Латвії) безкоштовно.

  Мешканці України в Латвії мають можливість користуватись різними послугами охорони здоров'я. Докладніше про доступні медичні послуги можна дізнатися тут.

  Невідкладна медична допомога

  Якщо Вам або члену Вашої родини потрібна невідкладна медична допомога після прибуття до Латвії, повідомте про це співробітників Державної прикордонної служби, які працюють у пункті перетину кордону, або зателефонуйте за номером 113.

  Covid-19

  Щодо питань щеплення проти Covid-19, зверніться до свого сімейного лікаря, до кабінету вакцинації вашого закладу охорони здоров’я або зареєструйтесь електронно на manavakcina.lv, якщо у вас є зареєстрований електронний підпис у Латвії або інтернет-банкінг, зареєстрований у Латвії.

  Контакти

  Довідковий телефон про медичні послуги +371 8000 1234. Телефон для дзвінків із закордону: +371 67045005 (понеділок-четвер 8:30 - 17:00; п'ятниця 8:30 - 15:00)

  Веб-сайт Міністерства охорони здоров’я www.vm.gov.lv
  Веб-сайт Національної служби здоров’я www.vmnvd.gov.lv

  Медична допомога для дітей

  Фонд дитячої лікарні надає допомогу дітям громадян України у координації отримання медичних послуг, а також фінансову підтримку у випадках безоплатних медичних послуг, транспортування до медичного закладу, психологічної допомоги, ліків чи медичних засобів. Більше інформації тут. Телефон +371 25680140

  Психоемоційна підтримка

  Надається безкоштовна психоемоційна підтримка для дітей, підлітків та їхніх сімей. Більше інформації тут.

  Консультаційний телефон сімейних терапевтів

  У разі необхідності отримання медичної консультації у неробочий час від лікарів загальної практики, телефонуйте за номером 66016001 (понеділок-п'ятниця з 17:00 до 8:00; вихідні: цілодобово).

  Інформація та підтримка громадянам України з лікування туберкульозу та діагностичних послуг доступна за гіперпосиланням.

  Підтримка від неурядових організацій

  Інформація про громадські організації, що надають підтримку громадянам України, доступна тут. До списку також включені організації, які надають підтримку людям з порушеннями слуху та зору, людям з обмеженими можливостями, а також надають допомогу в оформленні паркувальної картки для інвалідів та надання інших допоміжних засобів.

  Медичні послуги та допомога для вагітних

  Мешканці України можуть отримати оплачувані державою медичні послуги для вагітних та для проведення пологів. Більше інформації про доступні послуги можна знайти тут.

  Переривання небажаної вагітності

  Оплачуваний державою аборт доступний у Латвії для громадян України, які постраждали від насильства під час війни Росії в Україні. Для отримання послуги потрібен лише документ, що засвідчує особу. Список медичних закладів, що надають цю послугу, доступний тут.

  Інвалідність

  Статус інвалідності з України не приймається у Латвії, тож українські громадяни мають пройти оцінку інвалідності, щоб визначити свій статус інвалідності у Латвії. Зі статусом інваліда ви можете отримувати різну державну підтримку, наприклад, допомога з догляду за дитиною-інвалідом, допомога з догляду за інвалідом, що потребує догляду. Державну соціальну допомогу для людей з інвалідністю можна отримати, якщо громадянин України проживав у Латвії не менше трьох місяців з дня видачі довгострокової візи чи посвідки на проживання. Для отримання цієї допомоги громадянину України або його законному представнику необхідно звернутися до Агентства державного соціального страхування. Більше інформації тут.

  Діти

  Громадяни України в Латвії можуть отримувати допомогу у зв'язку з народженням дитини, догляду за дитиною, а також державну сімейну допомогу. Інформація про розміри допомоги та умови їх отримання доступна тут.

  Безліч латвійських компаній та неурядових організацій пропонують дітям можливість брати участь у різноманітних освітніх заходах за інтересами зі знижкою чи безкоштовно. З пропозицією можна ознайомитися тут: https://propozycii.lv/

  Кожна дитина, яка прибула до Латвії як біженець з України, має змогу здобути освіту державною мовою або мовою меншини на рівні дошкільної та початкової освіти. Також діти зможуть без обмежень відвідувати гуртки за інтересами. Інформація про порядок прийому до шкіл розміщена на сайті Міністерства освіти і науки.

  Дитяча клінічна університетська лікарня (BKUS) надає усю необхідну медичну допомогу дітям з України. Заявки на отримання медичної допомоги та обстежень можна отримати за телефоном +371 256 801 40. Інформацію про підтримку можна знайти на сайті BKUS. Інформацію про вакцинацію дітей можна знайти тут.

  Законні представники та фахівці (наприклад, вихователі) українських дітей із проблемами поведінки та труднощами у спілкуванні можуть отримати консультативну підтримку від Державної інспекції із захисту прав дітей. Для отримання додаткової інформації.

  Інформація про те, що робити, якщо:

  • дитина прибула до Латвії без батька чи відомого йому дорослого,
  • дитина прибула до Латвії з іншою українською родиною, але без батьків,
  • дитина приїхала до своїх знайомих, родичів, але без батьків,
  • якщо до Латвії прибуває група дітей із українського дитячого будинку

  доступна тут.

  Інформація про права дітей у Латвії доступна тут.

  Можливості працевлаштування

  Громадяни України можуть працевлаштуватися в Латвії, якщо вони отримали довгострокову візу або посвідку з правом працевлаштування без обмежень на термін до одного року. При влаштуванні на роботу громадянин України має право на одноразову грошову допомогу в розмірі 500 євро. Подати заяву на отримання допомоги необхідно протягом місяця після початку роботи. Інформація про те, як подати заяву на допомогу, доступна тут.

  Державне агентство зайнятості (ГАЗ) допомагає українським громадянам знайти роботу у Латвії. Звернутися можна:

  • У Єдиному центрі підтримки біженців України на вулиці Амату 4,
  • У будь-якому пункті обслуговування клієнтів Держ. агенства зайнятості особисто або по телефону (понеділок-четвер – з 9.00 до 16.30; у п’ятницю – з 9.00 до 15.00).
  Контакти

  Телефон безкоштовної довідкової служби Держ. агенства зайнятості: +371 80200206
  Наявні вакансії та інша актуальна інформація на сайті Державного агенства зайнятості.

  На платформі доступна інформація про різноманітні вакансії та можливості працевлаштування, а також практична інформація про працевлаштування в Латвії:
  www.ukraine-latvia.com/jobs

  Більш детальна інформація про вимоги до працевлаштування в Латвії доступна на сайті Державної інспекції праці.

  Інформація про можливості розпочати роботу у сфері освіти доступна тут.

  Інформація про можливості працевлаштування у сфері охорони здоров'я доступна тут.

  Інформація про можливості працевлаштування в культурних та творчих професіях доступна тут

  Фінанси

  З 5го вересня можна буде обміняти українську гривню на євро. Обмін валюти буде доступний у філіях "Industra Bank" у Ризі та чотирьох містах Латвії та "Rietumu banka" у Ризі.

  • Комісія за обмінні операції не стягується;
  • обмін здійснюватиметься лише на банкноти номіналом 100, 200, 500 та 1000 гривень;
  • сильно пошкоджені банкноти обміну не підлягають;
  • максимальна сума, яку може обміняти один український біженець становить 10 000 гривень;
  • усі українські біженці, зареєстровані у Латвії, можуть обмінювати гроші.

  Платіжні картки VISA та MasterCard, випущені українськими банками, працюють в Латвії, але можливі технічні проблеми. Також, за допомогою цих платіжних карток можна зняти гроші в банкоматах.

  Громадяни України можуть безкоштовно відкривати платіжні рахунки у більшості латвійських кредитно-фінансових установ.

  Для відкриття рахунку та випуску платіжної картки необхідно особисто відвідати центр обслуговування клієнтів банку, маючи при собі проїзний документ або посвідчення особи, видану в Україні, або посвідку на проживання (ID), видану в Латвії. Слід зазначити, що більшість банків обслуговують клієнтів особисто лише за попереднім записом. Таким чином, будь ласка, зв'яжіться з конкретним банком перед відвідинами та домовтеся про візит.

  Докладніша інформація доступна тут і на сайтах наступних латвійських банків: SEB, Citadele, Swedbank, Luminor, Industra Bank, Регіональний інвестиційний банк.

  Освіта

  Громадяни України можуть продовжувати навчання в якості студентів за обміном, а дослідники можуть працювати в латвійських науково-дослідних установах, отримуючи таку ж підтримку у навчанні, що й студенти в Латвії чи науковий персонал у існуючих програмах співпраці у галузі досліджень. Список вищих навчальних закладів, програми навчання та контакти доступні тут

  З 1 вересня 2022 року неповнолітні громадяни України здобувають освіту в Латвії латиською мовою. На рівні дошкільної освіти чи основної освіти дитина також має право освоїти програму освіти меншин, що реалізується українською мовою. Безкоштовні обіди фінансуються з державного бюджету для дітей, які навчаються за програмами основної освіти у 1, 2, 3 та 4 класах.

  5 липня відкрилася реєстрація біженців для навчання в університетах та коледжах, і подати заяву на навчання можуть як українські біженці, які в попередньому навчальному році навчалися заочно в українському навчальному закладі та отримали документ про середню освіту, так і ті, хто вступив до латвійської системи освіти та отримав документ про середню освіту, який визнаний у Латвії. Українські молоді люди, які розпочали навчання в Україні та перервали його через військові дії, також можуть подати заяву на продовження навчання.

  Додаткова інформація про можливості отримання початкової, середньої, професійної та вищої освіти в Латвії для мешканців України.

  Латвійські наукові установи у Реєстрі наукових установ можуть встановлювати трудові відносини з українськими вченими або пропонувати стажування у своїй установі. Якщо українським дослідникам запропонують безоплатне стажування, держава до 31 серпня 2022 року надасть стипендію у розмірі до 900 євро на місяць на наукову та академічну роботу.

  Культура и социализация

  Громадяни України мають право безкоштовно відвідувати усі державні музеї Латвії. Список музеїв можна знайти на сайті Міністерства культури.

  Книжки англійською, українською та російською мовами доступні у муніципальних бібліотеках Латвії . У бібліотеках можна користуватися загальними приміщеннями з комп'ютерами та підключенням до Інтернету, соціалізуватись, а також брати участь у заходах, що організовуються бібліотекою.

  Цей сайт містить інформацію про культурні, спортивні та різноманітні громадські заходи, доступні для громадян України в Латвії. Календар заходів доступний на https://podiyi.lv/

  Корисні ресурси

  Cайт www.propozycii.lv містить інформацію про спеціальні пропозиції латвійських компаній та громадських організацій для мешканців України. На цьому сайті Ви можете знайти безкоштовні курси латиської мови ветеринара, перукаря, купити велосипед, випити кави чи отримати інформацію, якщо Вам потрібні інші послуги, або просто підтримка спільноти. На сторінку регулярно додаються свіжі оголошення з Риги та інших міст Латвії – ці послуги безкоштовні або зі спеціальною знижкою.

  Фонд інтеграції суспільства надає можливість повнолітнім громадянам України безкоштовно вивчати латиську мову на рівні А1. Запрошуємо залишити заявку за телефоном. 28817083 (Діана Іванова) або 20042381 (Катерина Смирнова). Навчання проходить як очно, так і дистанційно по всій Латвії.

  Сайт https://www.kartadopomogy.lv створений, щоб допомогти об'єднати тих, хто хоче пожертвувати одяг, взуття, меблі, побутову техніку, дитячі товари тощо, і тих, хто потребує цієї допомоги. У ньому міститься інформація про більш ніж 110 місць у Латвії, де можна пожертвувати або отримати необхідні речі.

  Ziedot.lv надає допомогу українським біженцям у Латвії у тому ж обсязі, що й латвійцям. На порталі Ziedot.lv є спеціальний розділ українською мовою та форма заявки для українських біженців на отримання допомоги у лікуванні, реабілітації та медикаментів, а також консультацій та підтримки у надзвичайних ситуаціях.

  Cоціальний наставник

  Українські громадяни мають можливість отримати соціальне наставництво. Це безкоштовна практична допомога в повсякденних ситуаціях (наприклад, надання інформації або допомога вам дістатися до таких установ, як Національне агентство зайнятості, дитячий садок, школа, медичний центр, неурядові організації та зв’язатися з ними). Щоб отримати підтримку соціального наставника, необхідно звернутися до міських соціальних служб. Він доступний протягом 60 днів.
  Більше інформації тут.

  Інші корисні ресурси

  Якщо ви хочете стати волонтером, але не знаєте, в якій організації, будь ласка, заповніть цю анкету, вказавши свої навички та можливості! 

  Можливості для волонтерства: 
  - Асоціація "Tavi draugi" 
  - Асоціація "Young Folks" 
  - Common Ground Initiative 
  - Група водіїв-волонтерів "Хочу допомогти біженцям" для випадків, коли потрібна допомога у переміщенні людей або речей, в основному у Ризі 
  - Клуб вчителів латиської мови руху "Хочу допомогти біженцям" 

  Підтримка Стартап-підприємств

  Латвійська стартап-спільнота готова прийняти працівників технологічної сфери, стартаперів та членів їх родин у Латвії.

  Latvian Startup Guide (Посібник по стартап-життю в Латвії) – висвітлює основні переваги та можливості латвійського пакету підтримки та гостинного прийому стартапів. Тут також представлені всі основні моменти переїзду до Латвії та повсякденного життя. Зв'яжіться з нами за електронною адресою: info@startin.lv.

  Запропонувати допомогу

  Якщо ви перебуваєте в Латвії і можете запропонувати свою допомогу

  наприклад, місце проживання, можливості працевлаштування, юридичну допомогу чи будь-що інше, будь ласка, заповніть форму нижче.

  Я можу запропонувати допомогу

  Я можу запропонувати транспорт від кордону

  Я можу запропонувати гуманітарну допомогу (для підприємств)*

  * для підприємств